عصرسبزجوانی

مطالب علمی تخصصی از فناوری اطلاعات و دنیای IT *** مطالب عمومی و دانستنیهای خواندنی

عصرسبزجوانی

مطالب علمی تخصصی از فناوری اطلاعات و دنیای IT *** مطالب عمومی و دانستنیهای خواندنی

عصرسبزجوانی

سلام
محمدفیروزیان هستم کارشناس تجارت الکترونیک ( I T ).
امیدوارم مطالب مورد استفاده و مفیدباشد.
نظرات وپیشنهادات شما قطعا زمینه ساز پیشرفت بیشتر خواهد بود منتظر نظرات وپیشنهاد ویا انتقاد شما همیشه هستم.
درباکس ذیل می توانیداین وبلاگ را دنبال کنیدتا ازآخرین بروزرسانی مطلع شوید.

پایدارباشید

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

کاربرانی که از نسخه اولیه ویندوز 10 استفاده میکنند به دلیل توقف پشتیبانی امنیتی از طرف مایکروسافت حتما سیستم عامل خود را بروزرسانی کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با توجه به باج افزار های متعدد منتشر شده در رایانه های جهان ، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است  برای داشتن ویندوز ایمن باید به آخرین نسخه این سیستم عامل برورزرسانی کرد ، یا به عبارت دیگر امن ترین ویندوز  آخرین نسخه آن است.

در پی آنکه عموما رایانه هایی که از نسخه های قدیمی ویندوز پشتیبانی میکردند به باج افزار هایی مانند " واناکرای " و " پتیا"  آلوده شدند ، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که کاربرانی که از نسخه اولیه ویندوز 10 (نسخه 1507) استفاده میکنند ، حتما آن را به آخرین نسخه یعنی نسخه  " Creators" ارتقا دهند زیرا  این شرکت  پشتیبانی امنیتی از این نسخه را متوقف کرده است.

این کاربران به زودی اعلانی را  مشاهده خواهند کرد که از آنها میخواهد ویندوز خود را ارتقا دهند که البته این کار وقت زیادی از آنها نخواهد گرفت .

گفتنی است اعلان ارتقا به نسخه جدید ویندوز 10  را تنها 5 بار میتوان به تعویق انداخت و در مرتبه ششم ویندوز با اخطار امنیتی مواجه خواهد شد.

بنابراین توصیه میشود ویندوز 10 خود را حتما بروزرسانی کنید.
  • mohammad firoozian

رکنا: پنل هایی در یکی از خیابان های لندن نصب شده که انرژی راه رفتن رهگذران را جمع آوری و به برق برای روشنایی خیابان تبدیل می کند. همچنین نیمکت هایی با قابلیت پاکسازی هوا در آن نصب شده اند.

خیابانی در یکی از مناطق شلوغ و پرتردد لندن اکنون به محلی آرام و حافظ محیط زیست تبدیل شده که با استفاده از انرژی گام های رهگذران برق مورد نیاز خیابان تامین می شود.
به عبارت دیگر این منطقه که در آن فروشگاه های خرده فروشی متعددی وجود دارد، به «نخستین خیابان هوشمند جهان» تبدیل شده است. در این طرح جدید علاوه بر مبارزه با آلودگی نوعی فناوری حافظ محیط زیست ترکیب شده است.

خیابانی در لندن
این خیابان که «برد» نام دارد در حوالی منطقه وست انداست. خیابان های اطراف برد شلوغ و پرتردد هستند به همین دلیل طراحان خیابان برد را طوری طراحی کرده اند تا رویای آرامش را به عابران تلقین کند. این خیابان با کفپوش هایی از شرکت Pavegen فرش شده که هنگام راه رفتن افراد روی آن انرژی تولید می کند.
هر یک از پانل های V۳ این خیابان قطری معادل ۵۰۰ میلیمتر دارد و می تواند گام های افراد را به ۵ وات انرژی تبدیل کند. همچنین خیابان برد با جمع آوری انرژی جنبشی رهگذران آن را به الکتریسیته تبدیل و برای روشنایی چراغ های خیابان و پخش موسیقی در خیابان استفاده می کند. باقیمانده انرژی نیز برای فعال کردن فرستنده های بلوتوث به کار می رود.
خیابانی در لندن
افرادی که در خیابان قدم می زنند می توانند با کمک تلفن هوشمند خود ببینند گامهای آنان چه میزان انرژی تولید می کند. درهمین راستا حتی اپلیکیشنی طراحی شده که با توجه به میزان و تعداد گام های فرد در خیابان به او تخفیف از مغازه های مختلف و کوپن خرید جایزه می دهد.
بلندگوهای کنار این مسیر نیز با پخش صدای پرندگان محیط را آرامتر می کنند.
همچنین شرکت Air Lab نیمکت های Clear Air Bench را در این مکان نصب کرده است. این نیمکت هوای پشت سر خود را به درون می کشد، گازهای آلاینده را از آن حذف می کند، سپس هوای پاک را دوباره به محیط برمی گرداند.

  • mohammad firoozian