عصرسبزجوانی

مطالب علمی تخصصی از فناوری اطلاعات و دنیای IT *** مطالب عمومی و دانستنیهای خواندنی

عصرسبزجوانی

مطالب علمی تخصصی از فناوری اطلاعات و دنیای IT *** مطالب عمومی و دانستنیهای خواندنی

عصرسبزجوانی

سلام
محمدفیروزیان هستم کارشناس تجارت الکترونیک ( I T ).
امیدوارم مطالب مورد استفاده و مفیدباشد.
نظرات وپیشنهادات شما قطعا زمینه ساز پیشرفت بیشتر خواهد بود منتظر نظرات وپیشنهاد ویا انتقاد شما همیشه هستم.
درباکس ذیل می توانیداین وبلاگ را دنبال کنیدتا ازآخرین بروزرسانی مطلع شوید.

پایدارباشید

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

در گذشته زمانی که ویروسی وارد کامپیوتر شما می‌شد نیاز بود تا نرم‌افزار و سیستم‌ عامل خود را از ابتدا نصب و اجرا کنید تا از ویروس رهایی پیدا کنید. حالا بدافزاری جدید در اندروید توسط اپلیکیشن آنتی ویروس Lookout کشف شده که رهایی آن به قدری سخت است که ممکن است حتی کاربر را مجبور به تعویض گوشی هوشومند خود بکند.

اندروید

نرم‌افزار ویروس یاب Lookout به تازگی متوجه روندی در بدافزارهای اندرویدی شده است که در آن این بدافزارها خود را در قالب یک اپلیکیشن مشهور پنهان کرده و به طور آرام دسترسی به روت پیدا کرده و در اعماق سیستم عامل نفوذ می‌کنند. تنها راه از بین بردن این بدافزارها فلش کردن رام جدید یا دستکاری آگاهانه‌ی فایل‌های سیستمی در ADB است که البته انجام این کارها ساده نیست و شاید بسیاری را مجبور به تعویض گوشی هوشمندشان کند، چرا که برگشت به تنظیمات کارخانه نیز در مورد آن‌ها پاسخگو نیست.

البته گقتنی است این بدافزارها از طریق دانلود اپلیکیشن‌ها از فروشگاهی غیر از پلی‌استور گوگل به گوشی شما منتقل می‌شوند و اگر بتوانید تا حد امکان از پلی استور گوگل اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. 

Lookout اعلام کرده که بیش از ۲۰ هزار بدافزار را شناسایی کرده است که بیشترین نرخ نفوذ آن‌ها نیز در کشور آلمان و آمریکا بوده است. این بدافزارها غالبا از حفره‌های امنیتی استفاده می‌کنند که کاربر از آن‌ها برای روت کردن دستگاه بهره می‌برد و تا زمانی که این حفره‌ها وجود داشته باشند، بدافزارها نیز به حیات خود ادامه خواهند داد. در حال حاضر بهترین راه دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها از پلی استور گوگل است.

  • mohammad firoozian

راه‌اندازی یک کسب‌وکار فعالیتی چالش‌برانگیز برای هر فرد محسوب می‌شود و مشکلات زیادی بر سر راه کارآفریانان در مسیر خلق فرصت‌های کاری قرار دارند. این افراد معمولا از ایده‌ای خوب و در بعضی اوقات بدون رقیب در بازار بهره می‌برند ولی قادر به اجرایی کردن آن نیستند. همراه باشید تا با ۱۰ ابزار مختلف برای کمک به کارآفرینان در راه ایجاد کسب‌و‌کار آشنا شوید. 

ابزارهای برای کمک به کسب‌و‌کارهای نوپا

نداشتن سرمایه‌ی کافی یکی از مشکلاتی است که در برابر ایجاد کسب‌و‌کار قرار می‌گیرد و حتی مانع ایده‌پروری افراد می‌شود. در خیلی از مواقع افراد برای شروع کار خود احتیاج به یک دفتر کار دارند و برای آن نیازمند خرید انواع تجهیزات و نرم‌افزار‌های مختلف می‌شوند. بنابراین در مراحل اولیه‌ی کار باید سرمایه‌ی زیادی را خرج کنند، در حالی که باید به دنبال کاهش هزینه‌های خود نیز باشند.

در همین راستا استارت‌آپ‌های زیادی در فضای اینترنت به وجود آمده‌اند که نیاز خیلی از افراد را در زمینه‌های مختلف رفع می‌کنند. از این سرویس‌ها می‌توان برای افزایش بهره‌وری سازمانی یا برنامه‌ریزی شخصی استفاده کرد. در نتیجه به راحتی و با صرف کم‌ترین هزینه می‌توان بیشترین استفاده را برد.

۱. Enloop.com

مهم‌ترین اقدامی که قبل از شروع یک کسب‌وکار باید انجام داد بر روی کاغذ آوردن مراحل مختلف آن است تا فاصله‌ی بین ذهنیات فرد و واقعیت‌های بازار کمتر شود. طرح کسب‌و‌کار اگرچه در استارت‌آپ‌های ایرانی خیلی جدی گرفته نمی‌شود و همه بعد از کشف ایده به سراغ عملیاتی کردن آن می‌روند ولی به عنوان یکی از عوامل اصلی موفقیت یک کسب‌و‌کار در مراجع علمی شناخته می‌شود.

  • mohammad firoozian

جف بزوس موسس آمازون، یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا به شمار می‌رود؛ او با بهره‌گیری از اصول خاص و هوش خود به جایگاه فعلی رسیده است. در ادامه ۱۷ سخن الهام بخش از او برای شما آورده شده است که نشان می‌دهد او چگونه در طی ۲۰ سال گذشته، آمازون را به یک کمپانی ۲۰۰ میلیارد دلاری تبدیل کرده است.

جف بزوس

فروشگاه آنلاین آمازون ۲۰ ساله شد. وقتی به گذشته‌ی این کمپانی نگاهی می‌اندازیم، می‌بینیم که شرکت آمازون که امروزه همه نوع کالا و خدماتی را به فروش می‌رساند در اواسط دهه‌ی ۱۹۹۰ به عنوان یک فروشگاه آنلاین کتاب، کار خود را شروع کرده است. جف بزوس موسس و مدیرعامل آمازون، با هوش بالا و شم اقتصادی وصف ناپذیر خود توانست شرکتی را پایه‌گذاری کند که اکنون سرمایه‌ی آن بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. در ادامه تعدادی از سخنان الهام‌بخش او  گردآوری شده است که نشان‌دهنده‌ی نبوغ و هوش سرشار او است.

  • mohammad firoozian